BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x
BREAKING NEWS

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi të butë në Tiranë, procedurat si veprohet

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi
x

Politike

Ilir Meta e thotë troç: Do të pranoja një mandat të dytë vetëm me një kusht

Ilir Meta e thotë troç: Do të pranoja një mandat të

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se do ta pranonte një mandat të dytë vetëm nëse presidenti do të kishte më shumë pushtet për të mbrojtur shtetin.

Meta: Do të pranonit një mandat të dytë? Meta: 25 prilli, unë e kam bërë detyrën time shkëlqyer. Nëse do të kishim një ndryshim do ta pranoja me objektivin që institucioni i presidentit të kishte më shumë instrumenta për të mbrojtur shtetin. Unë kam qenë presidenti që është tradhtuar nga opozita. Detyrën time e kam bere shkëlqyer. Ishte vendosmëria ime qe pengoi pushtimin e Gjykates Kushtetuese dhe mbi te gjitha qe riktheu Parlamentin pluralist. Nga lidershipi me dashje, nga ata të tjerët pa dashje se ata besuan, ashtu janë. Për të ardhmen? Do të kem një mandat të dytë por nuk e besoj kurrë para 20 vitesh. Tani të gjithë janë të qartë për lojën e asgjësimin e pluralizimit politik në Shqipëri.

Më të lexuarat