Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ilir Meta "kërcënon" qeverinë: Nuk lëviz nga zyra deri në 2022

Postuar: 10/10/2019 - 22:04

Ilir Meta ka dedeklaroi në intervistën me gazetaren Eni Vasili se Presidenti nuk mban  asnjë përgjegjësi Se çfarë do të bëjë mazhoranca me nismën për shkarkmin e tij .

“ Unë përgjigjem vetëm përpara Kushtetutës dhe popullit shqiptar“ – tha Presidneti edhe kur u pyet se si do të sillet me vendimine gjykatës kushtetuese nëse ajo vendos për shkarkim.

 
Pjesë nga intervista .
 
Gazetarja: Zoti President, a mendoni se mazhoranca do ta finalizojë nismën e shkarkimit?
 
Presidenti Meta: Se çfarë do të bëjë mazhoranca unë nuk mbaj asnjë përgjegjësi. Unë e di që jam këtu në këtë zyrë ku jeni edhe ju sot dhe i gatshëm me ju edhe më datën 24 korrik 2022 të bëjmë një intervistë përmbyllëse. Sepse unë kam vënë dorën mbi Kushtetutë dhe unë e di shumë mirë se çfarë kam firmosur dhe çfarë firmos, kaq!
 
Gazetarja: Po thoni, çfarëdo vendimi që të marrë edhe Gjykata Kushtetuese?
 
Presidenti Meta: Unë përgjigjem vetëm përpara Kushtetutës dhe popullit shqiptar.
 
Gazetarja: Edhe me vendimin e Gjykatës Kushtetuese?
 
Presidenti Meta: Shqipëria nuk ka Gjykatë Kushtetuese, sepse është asgjësuar funksionimi…
 
Gazetarja: …Sot jo, por deri në vitin 2022…
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama ka nisur aksionin pas mos hapjes së negociatave me BE.

Postuar: 21/10/2019 - 23:52

Kreu i LZHK-së, Dashmair Shehi  tha se është i gatshëm për të hyrë në zgjedhje të parakohshm

Postuar: 21/10/2019 - 23:45

Deputeti socialist Taulant Balla tha se Partia Socialiste nuk mbron askënd, por vë drejtësinë të

Postuar: 21/10/2019 - 22:55

Deputeti socialist Taulant Balla u shpreh se Kodi i Ri Zgjedhor do të votohet deri në fund të kët

Postuar: 21/10/2019 - 22:33

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma tha se opozita ia la të gjitha pushtetet Edi Ramë

Postuar: 21/10/2019 - 22:20

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi  tha se kryeministri Rama po synon që çdo pushtet ta ketë nën

Postuar: 21/10/2019 - 22:15

Gazeta prestigjioze amerikane Financial Times ka sulmuar në mënyre të ashpër vendimin e Këshillit