Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ilir Meta me vilë si në përralla në Gjirin e Lalëzit, qytetarët e kapin "mat"

Postuar: 25/08/2019 - 23:30

Presidenti i vendit, Ilir Meta vijon të publikojë në faqen e tij në rrjetet sociale, foto nga vende të ndryshme të Shqipërisë, ku ai po kalon pushimet.

Mëngjesin e djeshëm, kreu i shtetit ka publikuar nja foto nga Gjiri i Lalëzit, ku bashkangjitur në mënyrë indirekte duket se ka dhënë edhe një mesazh për politikën.

Në fakt në postimin e tij Meta i drejtohet “Detit”, por që më shumë duket si një mesazh i koduar për kryeministrin Edi Rama.

“Mirëmëngjes nga Lalëzi! Edhe pse deti është zgjuar nervoz sot, shpresojmë të reflektojë dhe qetësohet më vonë.”-shkruan Meta.

Por kjo deklaratë është pasuar nga reagime të ashpra të qytetarëve, të cilët nuk e kanë kursyer Ilir Metën edhe pse në faqen e tij të rrjetit social.

Të shumtë janë ata që i komentojnë për pamjet që ai shfaq. Një nga komentuesit ironizon presidentin duke i kërkuar një dhomë me qira në vilën e tij luksoze në Gjirin e Lalëzit. Ai me ironi i kërkon që mund të rrijë edhe në dhomën e maces së presidentit.

Kujtojmë që Ilir Meta ka treguar për macen e tij dhe ka rrëfyer se ajo madje ka edhe GPS në rast se humbet. Madje në një intervistë tjetër Monika Kryemadhi ka zbuluar se macja në shtëpi, ka tualetin e saj personal.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 23:24

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar se hyrja e Shqipërisë në BE është në interesin e të gjithë Evropës.

Postuar: 17/09/2019 - 23:14

Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu i pyetur nëse Lëvizja Socialiste për Integrim shkon në zgjedhj

Postuar: 17/09/2019 - 22:57

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi gjatë një interviste  në A2 C

Postuar: 17/09/2019 - 22:50

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi dha alarmin se në vitet e ardhshme tregu

Postuar: 17/09/2019 - 22:32

Deputeti opozitar Ralf Gjoni u shpreh se nëse nuk fiton betejën për ndryshimin e sistemit zg

Postuar: 17/09/2019 - 22:23

Ndërsa në korridoret politike janë shtuar zërat për një marrëveshje të re Rama-Basha, presidenti