Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ilir Meta: Niveli i demokracisë në momente kritike, ja kush e ka fajin

Postuar: 15/11/2018 - 22:19

Presidenti Ilir Meta ka thënë se shkarkimi është një veprim i parëndësishëm për të.

Ai u shpreh se niveli i demokracisë në vend është në momente kritike.

"Në këtë situatë që është vendi s’ka asnjë shans të lë presidencën se është një institucion tepër i rëndësishëm për të mbrojtur nivelin e demokracisë që është në momente kritike. Ka shumë elementi që kanë të bëjnë me Shqipërinë civile, me të drejtat e gazetarëve, me të drejtat e sipërmarrjen. Presidenti ka përgjegjësi që të mbrojë liritë.Përgjegjës janë të gjithë ata që mendojnë se shkelja e Kushtetutës s’është ndonjë gjë e madhe. Pastaj edhe qytetarët e kuptojnë kur të drejtat e tyre shkelen”.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/05/2019 - 09:02

Për Bamir Topin është e rëndësishme që gjithkush të thotë të vërtetën e tij.

Postuar: 20/05/2019 - 08:06

Hetimet e dosjes 339 do të vijojnë me marrjen në pyetje të të gjithë drejtuesve të shtabit elekto

Postuar: 20/05/2019 - 08:02

Kandidati i pavarur për Bashkinë e Lezhës, Eduart Ndocaj, me anë të një video në mediat sociale

Postuar: 20/05/2019 - 07:42

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një meme ku ironizon kryeministrin Rama.

Postuar: 19/05/2019 - 23:50

Në mbështetje të banorëve të Unazës të Re, që protestojnë për shembjen e banesave të tyre, 

Postuar: 19/05/2019 - 22:40

Në rastin e 60-vjetorit, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër urimi Shenjtëris

Postuar: 19/05/2019 - 21:24

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar protestat e mbajtura