BREAKING NEWS

Zgjedhjet në Itali - Exit Poll-et nxjerrin fituese Melonin, mediat e huaja: Fitorja e saj do të alarmojë pjesën më të madhe të Europës

Zgjedhjet në Itali - Exit Poll-et nxjerrin fituese Melonin, mediat e huaja:
x
BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19, vjen njoftimi i fundit nga Ministria e Shëndetësisë: Ja ç'po ndodh në Shqipëri

Pandemia e Covid-19, vjen njoftimi i fundit nga Ministria e
x
BREAKING NEWS

Britania po 'hap dyert'! Liz Truss gëzon pa masë edhe shqiptarët, zbulohet plani i ri i emigracionit

Britania po 'hap dyert'! Liz Truss gëzon pa masë edhe
x
BREAKING NEWS

Pas akuzave të Deizi Arapit, reagon deputeti i Partisë Demokratike

Pas akuzave të Deizi Arapit, reagon deputeti i Partisë Demokratike
x
BREAKING NEWS

Meta zbardh bisedën me Yuri Kim për Berishën ‘non grata’: Ja çfarë i thashë ambasadores

Meta zbardh bisedën me Yuri Kim për Berishën ‘non
x
BREAKING NEWS

Takimi me ambasadoren Kim, Meta zbardh detajet: Patëm një bisedë shumë të hapur për...

Takimi me ambasadoren Kim, Meta zbardh detajet: Patëm një bisedë
x
BREAKING NEWS

I dogjën makinën për herë të dytë/ Zbardhet dëshmia tronditëse e ‘gangsteres’ nga Bilishti, Deizi Arapi: Shteti të më mbrojë, do më gjejnë në ndonjë kanal, ja me kë kam pasur konflikte

I dogjën makinën për herë të dytë/ Zbardhet
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Plas sherri në Dhërmi, 46-vjeçari plagos me thikë të riun, dyshimet e para

EMRI/ Plas sherri në Dhërmi, 46-vjeçari plagos me thikë
x

Politike

Ilir Meta: Rama, kreu i grupit kriminal, ka lënë peng pronat publike për llogari të inceneratorëve

Ilir Meta: Rama, kreu i grupit kriminal, ka lënë peng pronat publike

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka denoncuar dje se Qeveria shqiptare i ka dhënë mundësi kompanive të inceneratorëve që të marrin kredi në banka të ndryshme duke lënë kolateral pronat publike, duke përfshirë edhe rrugët dhe sheshet. Gjatë një konference për shtyp, Meta theksoi se kjo është bërë një grupi i strukturuar kriminal me në krye Edi Ramën. “Pasi pamë që miliona euro nga qytetarët shqiptarë për llogari të këtij grupi të strukturuar kriminal. Të moshuar që jetojnë në azile, barinj në Greqi, firmat e të cilëve janë falsifikuar për të rrëmbyer kjo organizatë kriminale miliona euro, pasi pamë që edhe fondet e AZHBR që duhet të shkojnë në bujqësi kanë përfunduar në duart e kësaj organizate kriminale, sot do të tregojmë se si Qeveria shqiptare, me kokën e grupit kriminal Edi Rama, edhe pronat publike që janë lënë peng në bankat e ndryshme këtu për paratë që shkojnë përtej detit dhe më larg”, deklaroi ai. Ndërkohë Meta u pyet edhe për hetimet e SPAK, të cilat sipas tij janë me hapin e breshkës. Kryetari i PL theksoi se SPAK duhet të bëje hetime dhe të ndryshojë akuzën në 'grup i strukturuar kriminal' . Madje, Meta shtoi se kompania mëmë në Holandë, sipas tij, duhet të investonte para në vendin tonë, por ajo po merr vetëm paratë duke atakuar SPAK për hetime të ngadalta. “Në vend të investonte, merr para. Pas kësaj është banda e strukturuar kriminale që frymëzohet nga KM-ja Rama. SPAK po heton me ritëm breshke, vjedhja me ritëm kanguri. Drejtësia popullore më e rëndësishmja. Në shtator një skandal më i madh do publikohet dhe kjo lidhet me Fierin”, nënvizoi kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Denoncimi i bërë nga Partia e Lirisë është i disati, i cili sheh në qendër të akuzave kryetarin e Bashkisë së Tiranës dhe Ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë.