BREAKING NEWS

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa është numri i të infektuarve në 24 orë

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa
x

Politike

“Ilir Meta vetëm gjëra të paligjshme do, por nuk na njeh...”, deputeti i drejtohet maxhorancës: Si do e kaloni Zgjedhoren në Kuvend? (Replikat)

“Ilir Meta vetëm gjëra të paligjshme do, por nuk na

Komisioni i Ligjeve është mbledhur sot për të diskutuar në parim draftin e dakordësuar me konsensus në 5 qershor mes PS-PD-LSI dhe opozitës parlamentare. Mirëpo mbledhja është shoqëruar edhe me debate mes palëve.

Replikat në Komision

Lita: Nëse është lëvizje e maxhorancës unë dal kundra. Si ka munduar ta kalojë këtë projektligj sepse kërkon 84 vota, 82 njeh presidenti? Si do t’ja bëni?

Fino: E di si thotë Lita, mua nuk më njeh presidenti po iu më njihni.

Korab Lita:  Ilir Meta vetëm gjëra të paligjshme do, por unë të pyeta për Presidentin si institucion. Unë e përshëndes aleancës së Gjiknurit me PD-në, që është katandisur aty. Përsa kohë të votojë sovrani….Meta është i përkohshëm.

Ulsi Manja: Pak më shumë respekt. Gjiknuri është koleg i nderuar i parlamentit, produkt i sovranit dhe jo më larg se pranverën e vitit që vjen do të jetë përballë sovranit.

Andi Përmeti: Dua të uroj Damian Gjiknurin, që nga betimi në kishën e Laçit nga PD-ja është bërë idhulli i demokratëve për të kundërshtuar listat e hapura dhe kjo nuk është arritje e vogël.

Gjoni: Kjo mund të quhet paketa Gjiknuri.

Më të lexuarat