BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x
BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Politike

Indrit Hoxha paralajmëron largimin e Lulzim Bashës: Ju tregoj se kush mund ta marrë drejtimin e Partisë Demokratike

Indrit Hoxha paralajmëron largimin e Lulzim Bashës: Ju tregoj se kush

Sekretari i Burimeve Njerëzore në FRPD, Indrit Hoxha, tha se me lëvizjen që ka paralajmëruar dy ditë më parë, ish-kryeministri Sali Berisha synon të rikthejë lidhjet me bazën. Ai e cilëson të paligjshëm përjashtimin e Berishës. Hoxha, nuk e përjashton rikthimin e Berishës në krye të PD-së.

Referendumi i iniciuar nga FRPD për Hoxhën është i drejtë dhe i mirëmenduar.

“PD është themeluar nga të rinjtë. Është parti që mbart vlerat e rinisë shqiptare. Në këtë parti duhet kthyer dinjiteti dhe vlerat. Nuk mund të ketë vendime personale. Përjashtimi është personal dhe në shkelje të statutit. Nuk është hera e parë. Edhe para zgjedhjeve Basha e ka shkelur. Kishim dorëheqjen e nënkryetarit të forumit për shkeljen e statutit. Beteja që thoshte Basha paska qenë të përjashtohej Berisha. Këshillën e Ramës, Basha vendosi ta dëgjojë. Vijmë te e sotmja. Forumi i është bashkëngjitur Berishës. Kjo nuk mund të trajtohet si çështja e Tom Doshit. Pse Basha i shkeli vijat e kuqe për shkeljen e mandateve?Nëse forumet thonë se Berisha duhet të ikë, ky është një vendim që duhet pranuar. PD përgjatë 8 viteve ka humbur lidhjen me bazën. Berisha këtë po bën, po kthehet në bazë. Presim përgjigjen, por di të them që një e treta e delegatëve të Kuvendit duhet të mblidhen. Duhen një e treta e delegatëve (7700)”, tha ai për MCN Tv.

Më të lexuarat