BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Politike

Degradon situata në Kuvend/ "Injorant! Plehrë! Ta përplas kokën unë", Lulzim Basha e lëshon keq gojën ndaj deputetit të PS: Je h*alja e Sudes! Ta tregoj unë ty! (REPLIKAT)

Degradon situata në Kuvend/ "Injorant! Plehrë! Ta përplas

Kryedemokrati Lulzim Basha shkoi në Kuvend me 30 minuta mungesë duke humbur debatin lidhur me kohën e fjalës së deputetëve. Por sapo ka hyrë, Basha ka gjetur në foltore deputetin e Partisë Socialiste, Eduart Shalsin, me të cilin është përplasur edhe verbalisht.

Shalsi: Keni një zakon të tmerrshëm! E bëni kudo, ky padurimi për të reaguar kur tjetri flet. Është çëszhtje edukatë. Po nuk duruat, nuk do të dëgjoni dhe nuk do të mësoni kurrë.

Basha: Pusho mor ti! Injorat! Plehrë! Ky ke mësuar ti more? Je haleja e Sudeve. Ta përplas kokën! Maskara.

Shalsi: Keni gjithë keqardhjen time…

Basha: Pusho more…! Mos mu drejto ashtu ti

Shalsi: Në një kontekst tjetër do të jepja një përgjigje tjetër

Basha: Ta jap unë po deshe ty dhe të gjithë…Atë që se morët dot *nuk kuptohet

Nikolla: Ju kujtoj etikën zoti Basha.

Shalsi: Nuk e ke kuptuar kurrë sa i dobët je

Basha: Ta tregoj unë dobësinë

Shalsi: Mund të trembë ndonjë laraskë rreth teje por…përveçse më bën për të qeshue me natyrën tëndë të të bërit të të fortit.

Shalsi: Do flasim edhe për Bechettin por e ndjej veten të pafuqishëm për të debatuar. Ta kuptoj hallin. Por nuk ta qaj!

Basha: Jeni një grup horrash dhe banditësh.

Shalsi: Me të vërtetë mendon që..

Shalsi: *qesh do ta jepja më gjithë qejf fjalën timë sepse…A e di pse qesh?

Basha: Koha juaj ka filluar të mbarojë. I gjithë llumi

Shalsi: Ke 16 vjet në politikë dhe nuk ke kuptuar asgjë

Basha: Ta tregoj unë se çfarë kam kuptuar, nuk mbijetohet. Ti ke hyrë në politikë për t’u pasuruar.

Shalsi: Nuk e di sa e besoni për këto që thotë, por një gjë do t’ju them.

Nikolla: Tani mbaroi koha! Zoti Shalsi koha mbaroi! Uluni zoti Shalsi. Mbaroi koha juaj!