Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Institucioni i Komisionerëve Publikë shpall 6 vende vakante pune, ja kriteret që duhet të plotësohen dhe afatet e aplikimit

Postuar: 15/11/2017 - 08:08

Institucioni i Komisionerëve Publikë ka shpallur gjashtë vende vakante në organikën e tij. Thuajse një muaj pas njoftimit të mëparshëm për vende të lira pune, kësaj here ky institucion kërkon specialist të financës/buxhetit, specialist të burimeve njerëzore, specialist IT, specialist të protokollit/arkivës si edhe dy sekretare pranë Komisionerëve Publikë. Më konkretisht, për specialist financë/buxhet kriteret e kërkuara janë: të zotërojë diplomë të nivelit “Master shkencor” në Ekonomi, dega Financë; të ketë njohuri shumë të mira të gjuhës angleze; të ketë të paktën 5 vite përvojë pune në profesion; të ketë njohuri në programet financiare. Ndërkohë për vendin e specialistit të Burimeve Njerëzore kriteret që kërkohen janë si më poshtë: të zotërojë diplomë të nivelit “Master shkencor”; të ketë njohuri shumë të mira të gjuhës angleze; të ketë të paktën 4 vite përvojë pune në fushën e burimeve njerëzore. Nga ana tjetër, për vendin vakant të specialistit të IT, të interesuarit duhet të plotësojnë këto kritere: të zotërojë diplomë të nivelit “Master shkencor” në Inxhinieri informatike, Informatikë, Teknologji Informacioni, etj; të ketë të paktën 3 vite eksperiencë pune në fushën e Teknologjisë së informacionit; të ketë njohuri shumë të mira në administrimin e sistemeve, si: Active Directory, Outlook Mail Client; të ketë njohuri bazë mbi pajisjet e rrjetit dhe infrastrukturën e rrjetit; të ketë njohuri bazë për panelet e administrimit të faqeve web (WordPress, Drupal, Joomla etj); të ketë njohuri shumë të mira të gjuhës angleze. Po ashtu për specialistët Protokoll/Arkivë duhet: të zotërojë diplomë të nivelit “Master shkencor”; të ketë njohuri shumë të mira të gjuhës angleze; të ketë të paktën 3 vite përvojë pune në profesion. Në fund, pretendentet për sekretare pranë Komisionerëve Publikë duhet të plotësojnë kriteret si vijojnë më poshtë: të zotërojë diplomë të nivelit “Bachelor”; të ketë njohuri shumë të mira të gjuhës angleze; të ketë njohuri shumë të mira të programe Microsoft Office; eksperienca në punë përbën avantazh. Nga data 20 deri në 24 nëntor, të interesuarit mund të dorëzojnë aplikimet e tyre Datat se kur të interesuarit mund të dorëzojnë aplikimet e tyre me shkrim është periudha midis datave 20 deri në 24 nëntor, ndërsa për aplikimet me postë ka kohë deri në 27 nëntor.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/02/2018 - 22:58

Ish-kryeministri Sali Berisha ka rrëfyer tre takime me kryeministrin Edi Rama në vitin 1991, në ditët e para të krijimit të PD-së. Në emisionin “Studio e Hapur” në Neës24 u shfaqën dy foto ku Rama, Berisha dhe Ardian Klosi bisedonin, si dhe një tjetër ku Rama fliste në mitingun e PD-së.

Postuar: 20/02/2018 - 22:11

Kryeministri Edi Rama thotë se çelja e negociatave të Shqipërisë për integrimin e saj në Bashkimin Evropian mund të shtyhet nga qershori, për në fund të 2018-ës.

Postuar: 20/02/2018 - 21:34

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ftuar në “Studio e Hapur” në News 24 tha mbrëmjen e sotme se e ka të gdhendur në memorie ditën e 20 shkurtit 1991, duke e cilësuar nj

Postuar: 20/02/2018 - 19:54

Beqir Nuredini, kryebashkiaku i akuzuar për shpërdorim detyre, ka reaguar lidhur me akuzat që ka ngritur prokuroria ndaj tij:

Postuar: 20/02/2018 - 19:41

Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të diskutuar për situatën në Kukës dhe pakënaqësitë e krijuara në bazë pas vendimit për shkarkimin e Mimi Kodhelit si e deleg

Postuar: 20/02/2018 - 18:44

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu, ka denoncuar  një skandal në qytetin e Durrësit që po shihet nga sytë e gjithë publikut, në një kohë që qeveria nuk po vep