Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Integrimi në BE/ Rama: Mirënjohje për vëmendjen e Gjermanisë

Postuar: 19/09/2018 - 13:49

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë me ministrin e jashtëm gjerman në kuadër të vizitës së tij në Tiranë. Rama falënderoi ministrin dhe tha se Gjermania i ka kushtuar një vëmendje të veçantë anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE.

“Respekt dhe mirënjohje për vëmendjen e Gjermanisë. Ne i japim rëndësi marrëdhënies me Gjermaninë dhe e konsiderojmë me një rëndësi historike angazhimin e qeverisë gjermane për të iniciuar atë që tani njihet si procesi i Berlinit. Ne jemi shumë mirënjohës kancelares për rolin e rëndësishëm në funksion të mbështetjes të një prej reformave më të mëdha siç është ajo e reformës në drejtësi. Më vjen mirë të theksoj se ne kemi qenë dhe mbetemi te vendosur në ruajtjen e një linje koherente në politiken e jashtme. Falënderoj ministrin gjerman për vizitën dhe që ka zgjedhur që drekën ta kaloni në Shqipëri mes Maqedonisë dhe Greqisë”- tha Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 23:39

Emisioni “Soirie”nisi transmetimin e puntatës së dytë të emisionit mbrëmjen e sotme, ku personazhe të famshëm të botës së politikës apo showbiz-it u ulën së bashku dhe diskutuan mbi teknologjinë me një got

Postuar: 17/10/2018 - 23:08

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha mbrëmjen e së mërkurës në

Postuar: 17/10/2018 - 22:51

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka pranuar se ka udhëtuar me shtet

Postuar: 17/10/2018 - 22:48

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha të mërkurën në emisionin &

Postuar: 17/10/2018 - 22:45

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka folur në studion e "Opinion" në li

Postuar: 17/10/2018 - 22:41

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, deklaroi edhe njëherë tjetër se nuk e njeh Fre

Postuar: 17/10/2018 - 21:52

Kryetari i PD-së së Ulzës Gjovalin Rica është plagosur mbrëmjen e sotme në oborrin e banesës së t