BREAKING NEWS

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6 marsit, janë të përfshirë ministra, kryetarë bashkish dhe...

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që propozon opozita: Ky është personi i duhur për të ardhur në krye të shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që
x
BREAKING NEWS

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës, pezullohen 87 leje drejtimi

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës,
x
BREAKING NEWS

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën, Policia e Shtetit në konferencë të jashtëzakonshme (VIDEO-LIVE)

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën,
x
BREAKING NEWS

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në krizë të madhe”, Spartak Ngjela ngre alarmin dhe paralajmëron goditje të bujshme nga SPAK: Ka një plan!

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në
x
BREAKING NEWS

Befason Yuri Kim, shfaqet në mes të Tiranës si asnjëherë më parë

Befason Yuri Kim, shfaqet në mes të Tiranës si
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata/ Suedia në NATO, Erdogan nuk tërhiqet nga vendimi: Nuk do të keni “po” nga ne pa kthyer ...

Ndizet situata/ Suedia në NATO, Erdogan nuk tërhiqet nga vendimi: Nuk
x
BREAKING NEWS

Rikthimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës në politikë? Frrok Çupi del me deklaratën e fortë, zbulon çfarë po përgatitet: Këta të dy...

Rikthimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës në politikë? Frrok
x

Politike

“Intelektuale, pedagoge dhe ish deputete në Kuvendin e Shqipërisë”/ Miqtë dhe kolegët shokohen nga lajmi i trishtë. Damian Gjiknuri dhe Vangjel Tavo prekin me fjalët për humbjen e parakohshme të politikanes

“Intelektuale, pedagoge dhe ish deputete në Kuvendin e

Ish-deputetja e Partisë Socialiste Edlira Haxhiymerit, është ndarë sot nga jeta. Lajmi i trishtë i konfirmuar dhe nga familjarët, ka shokuar miqtë dhe kolegët e Haxhiymerit.

Disa nga kolegët e saj në PS kanë shkaur mesazhe ngushëllimi në rrjetet sociale. Presidenti Meta e vlerësonte Edlira Haxhiymerin si politikane por dhe si pedagoge që më shumë se tre dekada ua dedikoi studentëve.

Pedagogia dhe studiuesja e përkushtuar e Shkencave Sociale vuante nga një sëmundje e rëndë prej 5 vitesh, betejën me të cilën nuk e ka fituar dot dhe mëngjesin e këtij 14 maji ka mbyllur sytë përgjithmonë.

“Intelektuale, pedagoge dhe ish deputete në Kuvendin e

Damian Gjiknuri

Lajm i trishtë ndarja nga jeta e Edlira Haxhiymerit e cila humbi betejën me sëmundjen e rëndë që e mundonte prej 5 vitesh. Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve! U prehtë në paqe

Vangjel Tavo

Me hidhërim të thellë mësova lajmin për ndarjen nga jeta të znj. Edlira Haxhiymeri, intelektuales, pedagoges dhe ish deputete në Kuvendin e Shqipërisë, njeri me intergritet të lartë njerëzor. I shpreh ngushëllimet e mia familjes, miqve dhe të afërmve! U prehtë në paqe!

**Departamenti i Punes Sociale dhe i Politikes Sociale

Prof. Edlira Haxhiymeri, nje nga themelueset e Fakultetit te  Shkencave Sociale dhe Departamentit të Punës dhe Politikave Sociale, nga sot nuk do të mund të jetë fizikisht pranë nesh.

I shprehim ngushellimet tona te sinqerta Endritit, Prof.Eqeremit, vellait dhe familjes se gjere. Koleget, bashkepunetoret dhe studentet do ta kujtojne gjithmone Prof. Eden per seriozitetin, pergjegjshmerine dhe integritetin qe e karakterizoi gjithe jeten. Homazhet e fundit do t’i jepen diten e diele, nga ora 09.30-11.00 ne Fakultetin e Shkencave Sociale

Më të lexuarat