Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Interpelanca/ Ahmetaj: Klubet kanë probleme me listë-pagesat, formalizimi i tyre është emergjent

Postuar: 11/10/2018 - 10:42

Gjatë fjalës së tij në përgjigje të deputetit Braçe, i cili kërkoi interpelancë për ligjshmërin fiskale të FSHF-së, ministri Arben Ahmetaj u ndal edhe tek situata në klubet e futbollit. 

Ahmetaj deklaroi se klubet kanë probleme me listë-pagesat si edhe se kanë nevojë për formalizim të mëtejshëm.

"Klubet e futbollit kanë probleme me list-pagesat e futbollistëve. Kanë nevojë për formalizim të mëtejshëm. Klubi 'Vllaznia' është më afër formalizimit se klubet e tjera. Formalizimi i klubeve është një emergjencë. Sporti  ka shumë nevojë për mbështetje nga qeveria, ka shumë nevojë të formalizohet sa më shpejt. Ka nevojë të mbështetet më tej me formalizim dhe dinjitet", deklaroi Ahmetaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 10:30

Deputeti i Partisë Socialiste,  Erjon Braçe tha se Parlamentin e Shqipërisë kanë hyrë deputetë, njëherësh pronarë të pikave të lotove sportive.

Postuar: 17/10/2018 - 10:20

Lëvizjet e fundit të prokurorisë kanë rritur panikun në radhët e opozitës.

Postuar: 17/10/2018 - 10:16

Kreu i mazhorancës Edi Rama ndodhet në sallën e hartave, në bashkëbisedim me qytetarëve.

Postuar: 17/10/2018 - 10:15

Deputeti socialist Erjon Braçe ka komentuar paketën anti-shpifje të propozuar pak ditë më parë ng

Postuar: 17/10/2018 - 10:10

Ndërkombëtarët janë angazhuar shumë fort që reforma në drejtësi në vendin tonë të rezultojë e suk

Postuar: 17/10/2018 - 10:01

Ish-ministri i Drejtësisë ka deklaruar se kryeministri Rama gjendet në një armiqësi patologjike m

Postuar: 17/10/2018 - 10:00

Drejtimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit duket se do të jetë beteja e radhës mes kryeministrit E