BREAKING NEWS

Vijon rënie drastike e kurbës së të infektuarve në vend me koronavirus, Ministria zbardh të dhënat e fundit

Vijon rënie drastike e kurbës së të infektuarve në vend
x

Politike

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD paralajmëron Ramën: Pa u zgjidhur kjo çështje, marrëdhëniet me Serbinë dhe Rusinë janë zero

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD paralajmëron

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Ervin Kulluri tha në Repolitix se kur PD ka qenë në pushtet marrëdhëniet me Rusinë kanë qenë zero dhe jo më të flitet për marrëveshje të veçanta. Ai tha se pa u zgjidhur çështja e Kosovës, Shqipëria nuk do të ketë dot marrëdhënie me Rusinë dhe Serbinë.  Kulluri tha se marrëdhënie të mira me Serbinë ka vetëm Rama por jo Shqipëria.

'Në 2005 bashkëpunimi me Rusinë ka qenë zero dhe as nuk është shtruar ndonjëherë  çështja që të kemi marrëdhënie të veçanta.  Ne me Rusinë dhe Serbinë nuk mund të kemi marrëdhënie  të mira nëse nuk zgjidhet çështja e Kosovës. Me Serbinë marrëdhënie të mira ka vetëm Rama, po jo ne', tha Kulluri.