BREAKING NEWS

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon ashpër gjuhën e ministrit serb: Deklarime të tilla shkelin dinjitetin e institucioneve të republikës, është obligim...

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon
x
BREAKING NEWS

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari dyshohet se u plagos me armë zjarri nga një...

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte fasadë dhe mashtrim, Rama e kishte paracaktuar emrin e Kreut të Shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte
x
BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektivin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x

Politike

Ish-anëtari i kryesisë së PD i bën thirrjen e fortë demokratëve: Shkëputuni nga Berisha, të krijojmë një projekt të ri brenda PD

Ish-anëtari i kryesisë së PD i bën thirrjen e fortë

Ish-anëtari i kryesisë së PD-së, Fatbardh Kadilli, është shprehur se opozita sot ka dalë nga beteja e saj, ajo e luftës kundër qeverisë Rama.

Sipas tij, Berisha dhe Basha po përpiqen të marrin maksimalisht bazën e partisë.

“Secila prej dy figurave përpiqen të marrin sa më shumë nga mbështetja brenda partisë. Fatkeqësisht ne po grindemi dhe kemi dalë nga misioni opozitar, beteja sot është kush do ta marrë pallatin e opozitës, beteja duhet të ishte drejtpërdrejt me Ramën…Mënyra sesi deklarohet Berisha, që e quan revolucion, kjo është komprometim, nuk mund të jetë revolucion. Gara është kush e ka shumicën, nuk ka asnjë zgjidhje.”

Kadilli iu përcolli një thirrje demokratëve:

“Nëse duam dhe kemi një përgjegjshmëri përballë kujdo, i bëj thirrje çdo demokrati që të shkëputet nga Berisha, të krijojmë një projekt të ri brenda PD-së, me njerëz të pastër, të ndershëm, që e duan këtë vend…Njerzit kanë nevojë për një përgjigje të re politike. Nuk mund të pranoj dot një projekt për të pajtuar njerëzit.”

Më të lexuarat