BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë përditëson të dhënat: Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë
x

Politike

Ish deputeti e thotë hapur: Edi Rama i humbet zgjedhjet më 25 prill !

Ish deputeti e thotë hapur: Edi Rama i humbet zgjedhjet më 25 prill !

Anëtari i Partisë Demokratike në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi shprehet me bindje se kryeministri Edi Rama do të humbasë në zgjedhjet e 2021. Sipas tij, meraku më i madh i shefit të mazhorancës është tek mimimizimi i shkallës së humbjes në garën zgjedhore.

“Shqiptarët i japin rëndësi rregullave të barabarta në një lojë të ndershme. Ai që është duke humbur nuk dëshiron t’i ndërrojë rregullat e lojës. Tentativa e Edi Ramës është se si të humbasë sa më pak.  Edi Rama në vitin 2021 humbet zgjedhjet, çështja është sa do të humbasë? PD-ja dhe opozita është bërë gati për ta hequr Edi Ramën nga pushteti, me zgjedhje, me çfarë do lloj sistemi që do. Kjo të jetë e qartë. Edi Rama ikën nga pushteti më 25 prilli 2021”, tha ai.