BREAKING NEWS

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër ‘shuplakë’ e fortë për Monika Kryemadhin / Damian Gjiknuri jep lajmin, ja çfarë ka ndodhur në Vlorë

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër
x

Politike

Ish-deputeti i bën ‘surprizën’ e papritur Albin Kurtit, i nxjerr dokumentin që nuk do të donte ta shihte kurrë

Ish-deputeti i bën ‘surprizën’ e papritur Albin Kurtit, i

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci ka nxjerr një foto nga një artikull i të përditshmes gjermane, Frankfurter Allgemeine që citon një deklaratë të atëhershme të kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit.

Geci vlerëson se Kurti e mbështet Rusinë, ndërsa e ka falenderuar Zotin dhe presidentin Ibrahim Rugova “per vizionin e ti pro Amerikan dhe pro Perendimor”, shkruan Gazeta Express.

“Athua ende ata qe e mbshtesin Amerikën jane kunder Kosoves ndersa ata qe mbshtesin Rusin jane pro Kosoves?! O populli im i dashur bëhu mirnjohës ndaj atyre qe na ndihmuan dhe na mbeshten kur kishim nevoje. Falenderojm zotin dhe Preseidentin Rugova per vizionin e ti pro Amerikan dhe pro Perendimor”, ka shkruar Geci.

“Kurti: Kush e mbështet SHBA-në dhe Rugovën është kundër Kosovës”, është titulli i gazetës së famshme gjermane me tirazhin më të gjerë jashtë vendit.

Ish-deputeti i bën ‘surprizën’ e papritur Albin Kurtit, i