BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Politike

Ish-deputeti i njohur paralajmëron: Ky është shans i fundit për rrëzimin e Ramës! Ja si do të largohet nga pushteti së shpejti

Ish-deputeti i njohur paralajmëron: Ky është shans i fundit

Ish-deputeti, Lefter Maliqi, shprehet se opozita ka nevojë për hapje, dhe bashkim për të luftuar ndaj së keqes që sipas tij ka zaptuar tashmë institucionet.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Maliqi thotë se në asnjë vend demokratik nuk ndodh që opozita të mos ketë përfaqësi në institucione qendrore dhe lokale, teksa shton se institucionet tashmë janë të kapura nga Rilindja.

Postimi i plotë

Tradhëti apo thikë pas shpine opozitës?? E pa imagjinueshme nuk ndodh ne asnje vend demokratik.Ne Shqiperi opozita per 3 vite pa përfaqësim në institucionet qëndrore dhe lokale,pa perfaqesi ne keshillat lokal,pa asnje keshilltar dhe bashki. Cdo institucion i kapur apo i dhuruar Rilindjes?? Koha per zgjim,mobilizim,organizim,reagim ne mbrojtje te demokracise,te ardhmes Europiane. Opozita ka nevoje per hapje,ringritje,bashkim,shprese,besim,optimizem per fitore ndaj te keqes qe ka zaptuar institucionet,ka varferuar,shpopulluar e kriminalizuar vendin.

Bashkimi i Opozites ,hapja,ringritja,domosdoshmeri jetike per te ardhmen e vendit. Foltorja shanc i fundit per lidership bashkues ,frymezues te opozites per ta cuar vendin drejt fitores,me pune te palodhur ne baze me protesta te qendrueshme deri ne rrezimin e Oligarkise, krimit,korrupsionit dhe ne rivendosjen e pluralizmit politik ,kthimin e demokracise dhe balancimit. te pushteteve.

Më të lexuarat