Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish deputeti i PD lëshon alarmin për vizat me Hollandën: Si rrufe në një depo karburanti

Postuar: 20/04/2019 - 15:55

“Vendimi i Parlamentit Holandez për vendosjen e vizave për qytetarët shqiptarë është një rrufe në një depo karburanti ku kriminaliteti është i koncentruar”.

Kështu shprehet ish-deputeti i PD Tritan Shehu i cili thekson se largimi i qeverisë Rama është zgjidhje për situatën e krijuar. Sipas tij qeveria holandeze ndodhet në pozitë të vështirë pasi Parlamenti i saj ka folur me 2/3 e votave dhe se kjo shumicë e cilësuar e bën të vështirë frenimin e procesit që ka filluar.

Përkundrejt zërave që anatemojnë PD se synon pengimin e hapjes së negociatave Shehu shprehet se ky hap do ta bënte monitorimin e Shqipërisë nga BE më të fortë.

Shehu e konsideron fantashkencë kërkimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë në BE ndërkohë që flitet për rivendosje vizash për qytetarët shqiptarë. Komentet Shehu i bëri nga studio e emisionit “Politika Online”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 17:50

Sekretari për Marrëdhëniet e Jashtme të Partisë Demokratike Gerti Bogdani deklaroi se në radhët e zyrtarëve të Partisë Socialiste ka persona të tjerë të inkriminuar, listë e cila sipas tij kryesohet nga kryebashkiaku

Postuar: 19/08/2019 - 17:13

Ministrja e Financave Anila Denaj ka paralajmëruar se javën tjetër do të ketë emra konkretë të ko

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod