Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish deputeti i PD-së del me deklaratë të fortë, zbulon skenarin 'e errët' të Astrit Patozit kundër Sali Berishës

Postuar: 24/04/2019 - 23:51

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji, komentoi situatën politike në vend, si dhe krijimin e partisë më të re në tregun politik shqiptar “Bindja Demokratike”.

Salianji tha se anëtarët e kësaj partie të dalë nga formacioni i Partisë Demokratike, kanë punuar në vitin 2013 kundër PD-së dhe Sali Berishës, me qëllim për ti marrë këtij të fundit partinë.

Salianji tha:

“Anëtarët e kësaj partie kanë punuar kundra Partisë Demokratike në vitin 2013 dhe Sali Berishës për ti marrë këtij të fundit Partinë. Këta  kanë punuar kundra në disa në zona. Deri dje për inat të Lulzim Bashës votonin Edi Ramën. Nuk besoj që mund të jenë kaq të pacipë sa të votojnë Edi Ramën kundra vetes sot. Kur flasim  për përçarje o e ka përçarë Edi Rama Partinë Socialiste o se ka përçarë askush.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 18:07

Prefekti i Qarkut të Shkodrës, Çesk Millja i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kreut të Shtetit, Ilir Meta, përmes së cilës e vë në dijeni për konstituimin e këshillit bashkiak dhe për mbledhjen e parë të tij, mbl

Postuar: 22/08/2019 - 17:46

Pas Elia Zaharisë, kryeministri Rama publikoi qëndrimin e regjisorit Qëndrim Rijani, i cili

Postuar: 22/08/2019 - 16:10

Ish-kreu demokrat në Kukës, një nga kritikët e fortë të Lulzim Bashës, Ibsen Elezi, ka reaguar li

Postuar: 22/08/2019 - 15:00

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka filluar të afrojë pranë vetes Greqinë.

Postuar: 22/08/2019 - 14:55

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar lidhur me ngjarjen e para 1 jave në Porto Palermo,

Postuar: 22/08/2019 - 14:36

Kreu i PD, Lulzim Basha mbajti sot një deklaratë për mediat pas takimit me ambasadorin e ri gjerm

Postuar: 22/08/2019 - 14:18

Nga selia blu, pas takimit me ambasadorin gjerman, kreu i PD-së Lulzim Basha paralajmëroi se në j