Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish deputeti i PD-së i ashpër me ambasadorin e OSBE, i tregon dokumentin më të rëndësishëm në Gjermani: Kështu është edhe këtu!

Postuar: 19/06/2019 - 19:11

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, duke komentuar situatën e fundit në vend, ku Bashkitë kanë kërkuar largimin e KZAZ-ve nga zonat e tyre, ka publikuar edhe Fletoren Zyrtare të Republikës Federale të Gjermannisë, që përcakton se si “ duhet të zhvillohen proceste politike, administrative në përputhje me parimet e shtetit ligjor’

‘Kjo është faqja zyrtare e Fletores Zyrtare Federale të Republikës Federale të Gjermanisë, ajo që përcakton se si "duhet të zhvillohen proceset politike, administrative në përputhje me parimet e shtetit ligjor"!

Në të shpjegohet edhe "roli vendimtar i Fletores Zyrtare Federale në lojën e përbashkët demokratike në Gjermani", përmes botimit me transparencë të Ligjeve të reja apo të ndryshuara, si dhe akteve të tjera urdhëruese! Sqarim (për ata që nuk e dinë):

Në Gjermani, botimet në Fletoren Zyrtare përcaktojnë kornizën e shtetit ligjor!

PO ASHTU EDHE NË SHQIPËRI!”, shkruan Strazimiri

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 12:26

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politikisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi Ramës.

Postuar: 23/07/2019 - 12:20

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrug

Postuar: 23/07/2019 - 12:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dje një mesazh shumë të qartë për të gjithë pushtetarë

Postuar: 23/07/2019 - 11:27

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se procesi

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama në lidhje me paketën anti shpifje për të rishi

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit nuk i del ‘e keqja’ me përkujtimin e 3 vje

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Thellohet akoma dhe më tej skandali me falimentimin e “Veneto Banka”.