Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish-deputeti i PS-së nxjerr 'zbuluar' presidentin: I paparë ky Ilir Meta

Postuar: 12/06/2019 - 10:37

Sekretari për Marrëdhëniet me Mediat dhe Shoqërinë Civile në PS, dhe ish deputeti i PS-së Alfred Peza ka komentuar lëvizjen më të fundit të presidentit Ilir Meta pas vendimit për anulimin e datës së zgjedhjeve.

Peza thotë se konsultimi me partitë politike për datën e zgjedhjes, pas nxjerrjes së një dekreti për anulimin e tyre, është një veprim i pangjashëm me asnjë prej presidentëve të botës.

Peza shprehet

“I paparë ky Ilir Meta! Të gjithë Presidentët e botës, konsultohen më përpara me partitë politike dhe më pas nxjerrin një Dekret. Ndërsa ky i Republikës së Shqipërisë, firmos në fillimin për anullimin e zgjedhjeve dhe më mbrapa, nis konsultimet për datën e tyre”.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 18:07

Prefekti i Qarkut të Shkodrës, Çesk Millja i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kreut të Shtetit, Ilir Meta, përmes së cilës e vë në dijeni për konstituimin e këshillit bashkiak dhe për mbledhjen e parë të tij, mbl

Postuar: 22/08/2019 - 17:46

Pas Elia Zaharisë, kryeministri Rama publikoi qëndrimin e regjisorit Qëndrim Rijani, i cili

Postuar: 22/08/2019 - 16:10

Ish-kreu demokrat në Kukës, një nga kritikët e fortë të Lulzim Bashës, Ibsen Elezi, ka reaguar li

Postuar: 22/08/2019 - 15:00

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka filluar të afrojë pranë vetes Greqinë.

Postuar: 22/08/2019 - 14:55

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar lidhur me ngjarjen e para 1 jave në Porto Palermo,

Postuar: 22/08/2019 - 14:36

Kreu i PD, Lulzim Basha mbajti sot një deklaratë për mediat pas takimit me ambasadorin e ri gjerm

Postuar: 22/08/2019 - 14:18

Nga selia blu, pas takimit me ambasadorin gjerman, kreu i PD-së Lulzim Basha paralajmëroi se në j