BREAKING NEWS

“Jam e tmerruar”, ministrja Manastirliu publikon foton e Bashës dhe lëshon paralajmërimin e frikshëm për COVID-19: Kostoja mund të bëhet marramendëse!

“Jam e tmerruar”, ministrja Manastirliu publikon foton e Bashës
x

Politike

Ish-deputeti i PS-së nxjerr 'zbuluar' presidentin: I paparë ky Ilir Meta

Ish-deputeti i PS-së nxjerr 'zbuluar' presidentin: I paparë

Sekretari për Marrëdhëniet me Mediat dhe Shoqërinë Civile në PS, dhe ish deputeti i PS-së Alfred Peza ka komentuar lëvizjen më të fundit të presidentit Ilir Meta pas vendimit për anulimin e datës së zgjedhjeve.

Peza thotë se konsultimi me partitë politike për datën e zgjedhjes, pas nxjerrjes së një dekreti për anulimin e tyre, është një veprim i pangjashëm me asnjë prej presidentëve të botës.

Peza shprehet

“I paparë ky Ilir Meta! Të gjithë Presidentët e botës, konsultohen më përpara me partitë politike dhe më pas nxjerrin një Dekret. Ndërsa ky i Republikës së Shqipërisë, firmos në fillimin për anullimin e zgjedhjeve dhe më mbrapa, nis konsultimet për datën e tyre”.

 

 

Më të lexuarat