Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish deputeti lëshon deklaratën e fortë: Në bug duhet të ishin këto emra të njohur politik, jo banorët e Unazës së Re

Postuar: 23/07/2019 - 13:19

Ish-deputeti Endrit Braimllari, Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se ka urdhëruar policinë për të ushtruar terror mbi banorët e Unazës se Re.

“Edi Rama ta harrojë që nëpërmjet dhunës shtetërore e terrorit te policisë do të arrijë të shtypë protestën e banorëve të Unazës së Re.

Edi Rama përdor dhunën dhe terrorin shtetëror sepse kërkon të çojë përpara projektin e tij korruptiv dhe kriminal në kurriz të 1300 familjeve që me djersë e mund kanë ndërtuar shtëpitë e tyre.Sot në burg duhet të ishte Edi Rama, Damian Gjiknuri, Taulant Balla, Afrim Qendro dhe jo banorët e Unazës së Re të cilët po mbrojnë pronat e tyre nga hajdutëria e Edi Ramës dhe bandës së tij.

Asnjë hap pas, të bëhemi të gjithë bashkë ne mbeshtetje te banoreve te Unazes së Re”, shkruan Braimllari.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:18

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa paralajmëroi edhe një aksion mbarëkombëtarë për përmbysjen e tij.

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:30

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 20:12

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashki

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa

Postuar: 23/08/2019 - 19:20

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush