BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Politike

Ish-deputeti socialist ngre alarmin: Situata në vend po shkon shumë keq, sondazhi po tregon të vërtetën

Ish-deputeti socialist ngre alarmin: Situata në vend po shkon shumë

Ish-deputeti socialist, Ervin Bushati ka komentuar sondazhin e publikuar në Euroneës Albania ku thuhet se 60.2% e shqiptarëve janë pesimistë për ecurinë e përgjithshme në vendin tonë.

Të pyetur nga “Barometri” rreth 2/3 u shprehën se situata në vendin tonë po shkon shumë keq.

Ndërsa vetëm 9.5% e të pyeturve mendojnë se situata në vendin tonë është në rrugën e duhur.

Në lidhje me këtë, ish deputeti socialist thotë se ky sondazh është i vërtetë.

Sipas Bushatit, me krizën energjitike, me inflacionin dhe me luftën  në dyert e Europës pritej kjo përgjigje nga qytetarët.

“Dua të përgëzoj për sondazhin, është një nga të parët që mendoj se shkon në këtë logjikë. Duket se është një sondazh i vërtetë. Me krizën energjitike, me inflacionin dhe me luftën  në dyert e Europës patjetër që pritet kjo përgjigje nga qytetarët nëse i pyet se si shkon situata në vend”, tha ai.

 

Më të lexuarat