BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap dyert’? Rama del me mesazhin e fuqishëm: Ballkani Perëndimor ofron shanse për aktorë që s’kanë qëndrim dashamirës, ja sa rrezikon Shqipëria

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap
x

Politike

Ish deputetja bën denoncimin e fortë: Ja çfarë po ndodh në oborrin e QSUT

Ish deputetja bën denoncimin e fortë: Ja çfarë po ndodh

Ish deputetja Oriola Pampuri përmes një statusi në rrjetet sociale ka denoncuar një fenomen që ndodh në oborrin e QSUT, pasi persona të ndryshëm shesin maska mbrojtëse.

Ajo thotë se një maskë e thjeshtë mbrojtëse është shitur 100 lekë të reja.Pampuri bën thirrje që të merren masa konkrete dhe terreni t’u lihet totalisht ekspertëve pneumologë dhe infeksionistë.

Sot Prokuroria e Tiranës ka nisur procedimet penale për farmacitë që rritën çmimet e maskave dhe dezinfektantëve.

Statusi i Pampurit:

"Sot ne oborrin e QSUT, sipsa denoncimit te nje qytetari shiteshin maska, ku nje cope kushton 100 leke te reja.
Ajo qe vlen sot te thuhet eshte te merren masa qe nje situate e tille te mos perdoret per te abuzuar me qytetaret. E vetmja gje eshte te merren masa konkrete, te behen publike dhe tu lihet terreni totalisht eksperteve; pneumologe, reanimatore, infeksioniste dhe epidemiologe. Ministria te vihet ne sherbim te tyre e kerkesave qe ato parashtrojne. T'i shtrengosh specialistet, te thone ate qe s'duhet e ate qe nuk eshte ne sherbim te qytetareve dhe te misionit te tyre, e agravon me shume situaten duke renduar me shume mbi kurrizin e qytetareve".