BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari, policia zbardh detajet

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari,
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i sigurisë zbardh skenarin për Veriun e Kosovës

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i
x
BREAKING NEWS

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e pëson keq 38-vjeçari

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e
x

Politike

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së

Ish-kandidati për kryetar të PD, Fatbardh Kadilli komentoi në emisionin “Log.” në Panorama TV zhvillimet politike në vend ku u shpreh se nuk ndodhur kurrë që opozita të jetë kaq e përçarë ndaj pushtetit sa sot.

Kadilli tha se opozita është e fragmentarizuar në disa pjesë teksa shtoi se edhe pse Berisha tha se do ta bashkonte partinë nuk e bëri dhe fajtor për përçarjen e kësaj force politike bëri ish-kryeministrin dhe Enkelejd Alibeajn.

“U fol pak më parë se çfarë bën pushteti pa opozitë se po i shërbejmë Edi Ramës duke u përçarë po çdo kryeministër në këtë vend është munduar të dobësojë opozitën por s’ka ndodh kurrë që opozita të jetë kaq e përçarë përballë pushtetit. Ne e dimë që nuk është bashku opozita dhe nuk mund të thuash që ka vetëm dy kandidatë se është edhe nisma Thurje, sa është e fragmentarizuar opozita, opozitë më të përçarë në këto 32 vjet unë nuk kam parë.

Një parti që merr përsipër të drejtojë opozitën e marr nga zoti Berisha të parën se tha nëse unë kthehem në pushtet për 8 muaj e rrëzoj Edi Ramën, e dyta tha do të bashkoj partinë por nuk e bëri, partia është e përçarë dhe kjo për shkak të projektit egoist që kanë Alibeaj dhe Berisha sot ky projekt individual e përçau opozitën”, tha Kadilli.