BREAKING NEWS

CNN trondit demokratët në SHBA: Ja zgjidhjet ligjore dhe kushtetuese që Trump të qëndrojë në detyrë

CNN trondit demokratët në SHBA: Ja zgjidhjet  ligjore dhe kushtetuese
x

Politike

Ish-kreu i PD nxjerr prapaskenat e forta, zbulon se çfarë fshihet pas sulmeve ndaj Jozefina Topallit: Ky është pazari që kanë rënë dakord!

Ish-kreu i PD nxjerr prapaskenat e forta, zbulon se çfarë fshihet

Ish-kreu i PD, në Kukës, Ibsen Elezi ka treguar se çfarë fshihet pas sulmeve ndaj nismës së Jozefina Topallit për të hapur partinë e re.

Sipas tij, nga ana tjetër kryeministri Rama pa vështirësi po miraton kodin e ri zgjedhor siç e do vetë dhe pa rezistencë.

“Koalicionet dhe Listat e hapura - beteja e dites per opoziten.

Republikasit dhe ish-sigurimsat e opozites jane bere bashke ne luftrat e tyre me mullinjte e eres, sulmojne Jozefinen qe e perzune vete, dhe kane lene bosh fushen e betejes.

Nderkohe shoku Rama pa me te voglen veshtiresi po miraton kodin e ri zgjedhor, sic e do vete pa me te voglen rezistence.

- Te heqesh koalicionet parazgjedhore eshte nje veprim tejet i njeanshem per faktin se pothuaj te gjitha subjektet politike qe do garojne jane kunder. Nderkohe qe edhe eshte nje element jodemokratik pasi ndalon ata qe ndajne pikpamje te peraferta te grupohen, tek e fundit edhe nje koalicion qelbesirash sic e pat ndertuar vete dikur.

- Mbyllja teknike e listave te hapura, eshte nje veprim tjeter djallezor, qe tregon se ai to perdor cdo mjet per te fituar keto zgjedhje.

Ne fakt eshte e dukshme qe ka nje dakortesi ne heshtje, pasi per nje kohe te gjate ata hodhen ne sulm Spinat e e tyre kunder listave te hapura por nidikimi ne opinion ishte pa rezultat.

Keto dy rregulla jane shume te rendesishem per keto zgjedhje dhe nese pranohen nga opozita do quhej pazar mes tyre.si ai i 17 Majit.

Republikas e lehura juaj per njerin apo tjetrin ka si qellim te heq vemendjen nga pranimi ne heshtje i humbjes pa hyre ne fushebeteje”, shkruan Ibsen Elezi.