BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Politike

Ish-kryeministri nuk shkon në gjykatë, shpërthen demokrati i njohur: Veprim i palogjikshëm nga Berisha, SPAK nuk duhet të pengohet nga askush

Ish-kryeministri nuk shkon në gjykatë, shpërthen demokrati i

Demokrati i njohur Fitim Zekthi e cilëson si një veprim të palogjikshëm, mos shkuarjen në gjykatë nga ana e ish kryeministrit Sali Berisha.

Në një intervistë televizive, Zekthi u shpreh se puna e SPAK nuk mund të pengohet nga asnjë prej politikanëve shqiptarë. Sipas Zekthit, tensioni i krijuar nga Foltorja në Kuvend, mund të lidhet edhe me faktin se këtë të hënë, Berisha do duhej të paraqitej në gjykatë.

“Në lidhje me këtë çështje, mund të jenë edhe të lidhura. Unë di që SPAK, sado të pengohet, nuk do pengohet kurrë dhe do të verifikohen të gjithë politikanët shqiptarë. Zoti Rama, Berisha, Basha do të verifikohen nga SPAK, është e kotë. Kushdo që merret në pyetje apo hetime nga SPAK, duhet të shpjegohet. Unë do doja që Berisha ta bënte këtë gjë. Do doja që të ishte e pafajshëm. SPAK, në tërësinë vet, është një institucion që përkrahet nga BE dhe SHBA. Edhe BE edhe SHBA janë më të besuar se politikanët tanë. Çështjet mund të jenë të lidhura. Veprimi politik i zotit Berisha është i palogjikshëm që në ditën e parë. Lëvizje të tilla nuk fitojnë kurrë”, theksoi Zekthi.