BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Politike

Ish-ministri i Jashtëm grek 'kërcënon' presidentin Macron pas votës kundër për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut: Do të jesh përgjegjës për...

Ish-ministri i Jashtëm grek 'kërcënon' presidentin

Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias përmes një postimi në Twitter ka shkruar se presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon pas refuzimit të çeljes së negociatave.

“Pas vetos së Macron, një është përfundimi i marrëveshjes së qeverisë Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim.Prandaj do të jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon.”, shkruan Kotzias.
 

Më të lexuarat