Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish-ministri i Jashtëm grek 'kërcënon' presidentin Macron pas votës kundër për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut: Do të jesh përgjegjës për...

Postuar: 22/10/2019 - 17:11

Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias përmes një postimi në Twitter ka shkruar se presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon pas refuzimit të çeljes së negociatave.

“Pas vetos së Macron, një është përfundimi i marrëveshjes së qeverisë Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim.Prandaj do të jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon.”, shkruan Kotzias.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 19:22

Presidenti Ilir Meta ashtu siç kishte paralajmëruar, doli pak minuta më parë në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat.Meta deklaroi se do të shpallë referendum për të mbrojtur Kushtetutën dhe shtetin.

Postuar: 22/11/2019 - 19:10

Presidenti Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme nga Presidenca është shprehur se j

Postuar: 22/11/2019 - 18:59

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një konferencë të paralajmëruar për mediat, tha se vija e k

Postuar: 22/11/2019 - 18:51

Zëdhënësja e BE-së, Maja Koçijançiç, ka reaguar ashpër mbi deklaratën e Presidentit Ilir Meta, i

Postuar: 22/11/2019 - 18:49

Pas më parë në një reagim për VOA, Departamenti i Shtetit tha se “është në dijeni” të

Postuar: 22/11/2019 - 18:41

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, shkruan në Facebook se DASH e dëshmoi edhe njëherë se qëndron në