BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Sport

Lamporta konfirmoi se Barcelona është në kërkim të një zëvendësuesi të Busquets

Lamporta konfirmoi se Barcelona është në kërkim të

Në një intervistë për Cadena SER, Joan Laporta u pyet për interesimin e Barcelonës për Ruben Neves si zëvendësues të mundshëm të Sergi Busquets.

“Neves është një lojtar i madh, por kjo nuk është ende në nivelin e bisedave private. Busquets nuk është përgjithmonë dhe ka diskutime të brendshme për gjetjen e një zëvendësuesi.

Frenkie de Jong mund të luajë në këtë pozicion, por një lojtar nuk do të mjaftojë. Ky vendim do të varet nga Xavi”.

Laporta gjithashtu konfirmoi se klubi dëshiron të vazhdojë kontratën e Busquets për një vit tjetër:

“Ai ka oferta nga SHBA dhe e di se çfarë ka menduar për këtë, ai patjetër do të qëndrojë me ne deri në fund të sezonit. Ne do ta diskutojmë këtë në verë, por mendoj se ai mund të luajë ende në një nivele të larta”.

Kontrata e Busquets me Barcelonën skadon në fund të sezonit. 34-vjeçari është një lojtar kyç nën drejtimin e Xavit dhe trajneri dëshiron që ai të qëndrojë për të paktën edhe një vit.