BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Politike

Ish-ministri i Shëndetësisë tregon se çfarë fshihet pas rritjes drastike të numrit të viktimave nga Covid-19 në Shqipëri

Ish-ministri i Shëndetësisë tregon se çfarë fshihet

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu ka reaguar në rritje me numrin e viktimave nga koronavirusi në vend.

 Shehu thotë se rritja e numrit në ditët e fundit ka ardhur, pas denoncimit publik të kryedemokratit Lulzim Basha.

“Që kur Basha ekspozoi faktin se Rama po fsheh numrin real të viktimave të Koronavirusit në Shqipëri, qeveria ka raportuar një rritje dramatike të numrit të tyre. Rama, në vend që të bëje politikë me çështjet e jetës dhe vdekjes, a mos duhej tu thote të vërtetën qytetareve?!”, shkruan Shehu.