BREAKING NEWS

Bien rastet e reja! Më shumë të shëruar se të infektuar, ja si paraqitet sot situata epidemiologjike në Shqipëri në 24 orët e fundit

Bien rastet e reja! Më shumë të shëruar se të
x

Politike

Ish ministri socialist humbi jetën nga COVID, Berisha mesazh ngushëllimi për Marko Bellon: Ai ishte një zë i arsyeshëm dhe kundërshtar i...

Ish ministri socialist humbi jetën nga COVID, Berisha mesazh

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në Facebook ka shkruar një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish ministrit dhe ish deputetit socialist Marko Bello. Bello u nda nga jeta dje në Turqi, në moshën 59 vjeçare, pasi ishte infektuar me Covid-19.

“Mesazh ngushellimi!

Miq, keto dite u nda nga jeta para kohe ish ministri dhe ish deputeti i Partise Socialiste, Marko Bello. Ne kampin e partise se tij, ai ishte sigurisht nje kundershtar por dhe nje ze i arsyeshem i civilizuar, qe besonte ne vlerat baze te sistemit demokratik.

Marko Bello ka meriten e veçante se nuk u transformua ne rilindas duke qendruar besnik vlerave qe besonte.

Me kete rast i shpreh familjes, miqve dhe te afermve te te ndjerit ngushellimet e mia te sinqerta dhe lutem qe shpirti i Markos te tyre te dashur te gjeje paqen e merituar. Amin!! sb”-shkruan ish kryeministri.

Më të lexuarat