BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

Ish-presidenti Moisiu lëshon deklaratën ‘bombë’ , paralajmëron tërmete, arrestime të bujshme në politikë pritet të ndodhin

Ish-presidenti Moisiu lëshon deklaratën ‘bombë’ ,

Ish-presidenti Alfred Moisiu i ka gjykuar ashpër palët politike për situatën aktuale të vendit, për të cilën ai i cilëson përgjegjëse.

Moisiu tha se mosndëshkimi i politikanëve që kanë shkelur ligjin, ka rritur “zullumet”.

Ai u shpreh se mendon se do të ketë arrestime të zyrtarëve të lartë, dhe se kjo është e vetmja formë që “ne të mësojmë”.

Moisiu tha se është zhgënjyer nga akti i opozitës për djegien e mandateve, ndërsa tha se në këtë kohë po ndodh një tërmet politik që do të ketë pasoja për të dyja palët, por më shumë për opozitën.

I pyetur se a mendon se do të ketë arrestime të zyrtarëve të lartë, ai u shpreh: Duhet të ketë arrestime të zyrtarëve të lartë, padyshim, sepse ndryshe ne nuk mësojmë, madje kjo frikë i ka detyruar disa politikanët  të bëjnë veprime të pamatura.

“Ky është një tërmet politik, dhe do të ketë pasoja tek të dy krahët, por tek opozita më shumë, sepse bënë një vendim shumë të pamatur për djegien e mandateve. Sjelle negative ndaj popullit, përbuzje”, u shpreh ai në një intervistë për “Kjo jave” në News 24.