Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish presidenti sulmon kryeministrin Rama:Në vend të bënte punën, bën statuse në Twitter

Postuar: 12/11/2018 - 23:49

Ish-Presidenti Bujar Nishani, i ftuar në studion e emisionit “Natë me Xhaxhiun”, ka komentuar dhe ngjarjen që trazoi akutualitetin në vend, vrasjen e ekstremistit grek në Bularat.

Sipas Nishanit, Rama nuk mund të merrej me folklore sepse nuk i shkon, por duhet të kishte ndaluar ekstremistët të futeshin në vendin tonë.

“Nuk i shkon kryeministrit folklori. Ai kishte të gjitha mundësitë për të moslejuar atë përçudnim të asaj kufome. Ata ekstremistë nuk kishte pse të kalonin traun. Kryeministri para se të bëjë floklor, fare mirë mund të mos i lejonte ata që të vinin në Shqipëri!

 Unë nuk po them se shteti grek do të vepronte ndryshe, por po them pse nuk veproi qeveria shqiptare. Pse janë banditë një grup ekstremistësh grekë, nuk mund të justifikojë qeverinë shqiptare që në vend që të bëjë punën në kufi rri e bën statuse në Twitter”, u shpreh Bujar Nishani.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2018 - 00:58

Sot ishte dita e 8 të protestës, ndërsa studentët kanë paralajmëruar se do të vijojnë sërish nesër dhe në ditët e ardhshme, deri në plotësimin e atyre 8 pikave që kanë kërkuar edhe zyrtarisht.

Postuar: 12/12/2018 - 00:49

 Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka, është shprehur gjatë një komunikimi me e

Postuar: 12/12/2018 - 00:33

 I ftuar në emisionin Top Show kryeministri Edi Rama po përballet me studentët për të dialog

Postuar: 12/12/2018 - 00:25

Në diskutimin live në studion e emisionit “Top Show”, kryeministri Edi Rama sqaroi di

Postuar: 12/12/2018 - 00:17

Një ndër problematikat më të mëdha që kryeministri Rama ka renditur për universitetet, ka qenë çë

Postuar: 12/12/2018 - 00:14

 Një studente ka marrë fjalën të martën në studion e emisionit “Opinion” në Tv K

Postuar: 11/12/2018 - 23:43

Akuza të shumta kanë vërshuar në rrjetet sociale për disa nga studentët që janë në studion e emis