BREAKING NEWS

Deklarata BOMBË/ E zbulon gazetari i njohur ç’ka ndodhur mes toneve të larta dhe të ashpra: BASHA debatoi ASHPËR me Yuri KIM. Nëse vazhdon të jesh palë me RAMËN...

Deklarata BOMBË/ E zbulon gazetari i njohur ç’ka ndodhur mes
x

Politike

“Ishim në miting, ata dolën përpara grave dhe...”, habit Petro Koçi me rrëfimin në studio: Ju tregoj ngjarjen më të shëmtuar që kanë bërë militantët e PD!

“Ishim në miting, ata dolën përpara grave dhe...”,

I ftuar në emisionin “Arena”, zëvendësministri i Mbrojtjes Petro Koçi ka rrëfyer një ngjarje të 1994, në komunën e Libofshës, ku po mbaheshin zgjedhjet e parakohshme lokale në atë komunë me militantët e PD.

“Në zgjedhjet e pjesshme të Libofshës me 29 qershor 1994, ka ndodhur ngjarja më e shëmtuar politike sipas meje, në të gjithë Europën Lindore. Ku militantët e PD u futën në mitingun që bënte PS, e kishim që një ditë më parë e bënte opozita, dhe ditën tjetër e bënte mazhoranca për një çështje lokale. Ishim në qendër të Libofshës, dhe ata dolën para nesh, dhe në miting ishin kryesisht nga, për shkak të presionit të madh të atyre zgjedhjeve, që nuk e mora vesh kurrë pse Berisha donte ta merrte se s’bën Libofshën. Dolën militantët e PD përballë grave dhe më falni, por i kanë ulur pantallonat dhe mbathjet, gjëja më e shëmtuar që ka ndodhur.”- tha Koçi.