BREAKING NEWS

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon paralajmërimin ‘bombë’ për Presidentin: Çështja e floririt do të...

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon
x

Politike

Ishte aleati i vetëm që e priti në zyrë, Mediu zbulon çfarë diskutoi me Bashën

Ishte aleati i vetëm që e priti në zyrë, Mediu zbulon

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka zbardhur takimin me kryedemokratin Lulzim Basha në selinë blu mbrëmjen e sotme. Mediu deklaroi se opozita është në një angazhim të përbashkët për faktimin e vjedhjes së zgjedhjeve.

“Të gjithë i takova. Jemi në një angazhim të përbashkët. Ishte një diskutim që bëmë për procesin e manipulimit të zgjedhjeve ku secili nga ne është i involvuar. Ajo që ka humbur sot është Shqipëria. Ka fituar një regjim i korruptuar që ka shpërbërë shtetin, vlerat dhe traditat e kësaj shoqërie dhe ka goditur vlerat e individit.

Unë nuk njoh asnjë manipulim qoftë edhe të një vote të vetme. Kur të dalë rezultati i asaj që ka ndodhur në Shqipëri do të ketë një qëndrim në lidhje me këtë çështje. Jemi në proces të këtij manipulimi të madh që ka ndodhur”, u shpreh Mediu në “Log.” në ABC.

Më të lexuarat