BREAKING NEWS

A është ai politikani që përmendet në përgjime? Reagon për herë të parë Taulant Balla

A është ai politikani që përmendet në përgjime?
x
BREAKING NEWS

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në qeveri, ministrja lëshon thirrjen e fortë

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në
x
BREAKING NEWS

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e Fierit ka lidhje me hakerimin iranian, porositësit përshkruanin...

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për Çervanaku: E njihnin si bamirës

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për
x
BREAKING NEWS

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’ Berishën: Kur ke një biznes dhe gabon, fajtori është pronari, po bëheshin gjëra që...

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’
x
BREAKING NEWS

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/ Plas sherri në studio, kandidati për Bashkinë e Tiranës i kthehet keq Fevziut: A ka mundësi, programin e ka partia

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/
x
BREAKING NEWS

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e krimit...

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e
x
BREAKING NEWS

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i LGBT-së”/ Zotimi i pazakontë i kandidatit në Primaret e PD-së: Nuk shkel mbi...

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i
x

Politike

'Iu zgurdulluan sytë nga eksitimi', deputetli lëshon gjuhën në mes të seancës: Pavarësisht se burrë në moshë...

'Iu zgurdulluan sytë nga eksitimi', deputetli lëshon

Deputeti Ervin Salianji ka ‘lëshuar’ gojën gjatë fjalës së tij në seancën plenare, ku ka hedhur një sërë akuzash ndaj kryeministrit Edi Rama.

Teksa komentoi fjalorin e këtij të fundit, Salianji nuk u përmbajt as vetë dhe filloi të flasë për eksitimet dhe zgurdullimet e syve të kreut të qeverisë nga marrëveshja e Portit të Durrësit.

Sipas tij, Rama përjetoi zellin e një gomarice që po gëzohej.

“Rama është një ndyraq që ndyu Parlamentin. Ky këtu ndërkohë që Konica jetonte me pension, jeton me super vila. Me avion personal, me miliona euro salltanete. Vepra e Konicës ishin librat, gazetat. Veprat e këtij janë PPP-të, është kanabisi, droga. Pavarësisht se burrë në moshë, u bë ujë nga helmi i tij. E patë gëzimin e brendshëm që kaloi se kalonte kjo marrëveshje. E kishte zellin si një gomaricë që po gëzohej. I eksituar për shkak të asaj që shihte, iu zgurdulluan sytë dhe nuk u mor asnjë moment me argumentin”, theksoi deputeti.