BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Politike

“Ja kush e përfshiu Presidentin në fushatë”, Ilir Meta i nxjerr videon kryeministrit Rama dhe nuk lë gjë pa thënë: Është për të ardhur keq!

“Ja kush e përfshiu Presidentin në fushatë”, Ilir

Ilir Meta ka mbajtur sot konferencën e parë për mediat pas shkarkimit nga Kuvendi. Meta u shpreh se nuk kishte asnjë dëshirë që të përfshihej në fushatë, por ishte Rama që e përfshiu atë.

“Meqenëse ka pasur kërkesa të vazhdueshme nga ana juaj (gazetarët) lidhur me shfaqjen më të fundit të parlamentit monist, ju e dini që jemi përpjekur të qëndrojmë larg asaj shfaqjeje që ka qenë e qartë për të hequr mendjen nga hetimi i krimeve zgjedhore dhe spostuar vëmendjen tek fajtorë që nuk ekzistojnë.

Ata e kishin me diktat që Presidenti duhet të linte takimin e planifikuar me ministren e Jashtëm të Austrisë apo me presidentin e Sllovenisë për t’iu nënshtruar tekave të 12-ës!’, tha Presidenti Meta.

'Atëherë fillojmë kush e përfshiu Presidentin në fushatë', ishte pyetja e presidentit Meta dhe shfaq një video të Edi Ramës gjatë prezantimit të kandidatëve të vet në zgjedhjet.

Më pas Meta ka kaluar tek billbordet që janë vendosur në të gjithë Shqipërinë, kur është shfaqur edhe ai.

“Ja kush e përfshiu Presidentin në fushatë”, Ilir

‘Të jeni të sigurtë se këto nuk i ka vendosur Presidenti as opozita, se pushtetin vendor në vend e kontrollon vetëm një parti. Këto billbode kushtojnë shumë. Nuk po ju lodh kokën as juve dhe as shqiptarëve, se këtu kanë qenë dhe e dinë ç’kanë ndodhur, po është një gjë tepër e qartë që të gjitha shqetësimet e Presidenti u verifikuan.

Do të ishte mirë kishim pasur zgjedhje model, por të gjithë e dinë se Presidenti ka bërë çdo përpjekje për të ndalur degradimin e zgjedhjeve dhe është për të ardhur keq që numri i denoncimeve zgjedhore para zgjedhje është shumë më i lartë se në 2017 dhe kjo ka ndodhur për shkak të mos’hetimit të dosjeve të Dibrës dhe të Shijakut’, deklaroi Ilir Meta.

Më të lexuarat