Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ja kush është ministri ‘rebel’ që nuk votoi ligjin për shembjen e Teatrit

Postuar: 20/09/2018 - 14:57

Deputetët e mazhorancës kanë miratuar ligjin që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar.

Ky ligj u votua me 75 vota pro, të cilët votuan ndryshimet në ligj, pas kthimit në Kuvend nga presidenti Ilir Meta, duke hapur garën për kompanitë e tjera të interesuara në garë, veç Fusha shpk.

Ajo që ra në sy gjatë votimit në seancën plenare ishte fakti se asnjë deputet i mazhorancës nuk u shpreh kundër ligjit që i hap rrugë shembjes së godinës së teatrit, ndërkohë që në sallë munguan kryeministri Edi Rama dhe ministri i Diasporës, Pandeli Majko.

Kujtojmë se Pandeli Majko ishte i vetmi nga deputetët e PS-së i cili refuzoi të votonte ligjin që parashikon shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Në seancën e 5 korrikut, ku u votua projektligji, kamerat fiksuan debatin mes Ramës e Majkos teksa ky i fundit u largua nga salla e Kuvendit pak mbajtjes së votimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2018 - 12:07

Në fjalën e tij në parlament lidhur me bastet sportive kryeministri Rama  u ndal edhe te ata persona që do të dalin të papunë nga mbyllja e basteve sportive.

Postuar: 18/10/2018 - 11:54

Drejtori i Komunikimit me Median në Kryeministri, Endri Fuga u fotografua duke drekuar me ish-kre

Postuar: 18/10/2018 - 11:53

Kryeministri Rama i është përgjigjur paraardhësit të tij, Sali Berisha për çështjen e b

Postuar: 18/10/2018 - 11:45

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm sot në Kuvend ka folur edhe një herë për mbylljen e kazinove e

Postuar: 18/10/2018 - 11:40

Parlamenti Europian kërkon nga politika shqiptare që të gjejë konsensusin për Reformën Zgjedhore.

Postuar: 18/10/2018 - 11:13

Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar me ironi ndaj situatës problematike në vend që

Postuar: 18/10/2018 - 11:12

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia do të dalë në gjykatën e Apelit në datë 21 nëntor.