BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Politike

Ja planet e Sali Berishës për të hyrë me dhunë në ambientet ku do mbahet samiti me zyrtarët e lartë të BE, degët e “Foltores” nisin “rekrutimin” e mercenarëve për të shkaktuar kaos më 6 dhjetor

Ja planet e Sali Berishës për të hyrë me dhunë në

Ditën kur Tirana do të presë takimin më të rëndësishëm të Bashkimit Europian të mbajtur ndonjëherë në Ballkan, ish-kryeministri Sali Berisha do të mbajë protestën e radhës. Më 6 dhjetor, kur të gjithë liderët e Ballkanit do të mblidhen në vendin tonë, Sali Berisha dhe besnikët e tij do të organizojë sërish protestë, qëllimi i së cilës sipas tyre, është ngritja e zërit për kundër qeverisjes aktuale. Por gazeta “SOT” ka mësuar nga burime shumë konfidenciale pranë “Foltores” së udhëhequr nga kryefoltoristi Berisha, se ditën kur liderët evropianë do jenë në Tiranë, demokratët e karikuar të Berishës do të tentojnë të hyjnë me dhunë në ambientet ku do të mbahet konferenca e lartë, me qëllim që të shkaktojnë terror në radhët e ndërkombëtarëve dhe çuar vendin drejt kaosit. Madje, të njëjta burim i thanë gazetës se janë marrë të gjitha masat që më 6 dhjetor Tirana të shkojë në “tym e flakë”, ndërkohë që degët e “Foltores” kanë nisur tashmë “rekrutimin” e mercenarëve, përmes së cilëve synohet të shkaktohet kaos. Pra, ndryshe nga sa pretendon se protesta do jetë paqësore dhe ka si qëllim që t’iu tregojë evropianëve se edhe në Shqipëri protestohet kundër korrupsionit, krimit dhe keqqeverisjes, në prapaskenë po ndodh e kundërta, pasi militantët e “Rithemelimit” janë udhëzuar nga besnikë të Berishës që të jenë gati për çfarë do lloj situate, qoftë edhe deri në përdorimin e “armëve” dhe dhunës fizike ndaj atyre që i cilësojnë kundërshtarët dhe “armiq”, apo edhe djegie institucionesh dhe çdo gjë që ka si target-objektiv togfjalëshi “mosbindje civile”.

Plane për të rrethuar Kryeministrinë dhe Parlamentin pas samitit

Por përgatitjet për protestën e 6 dhjetorit kundër qeverisë “Rama 3” është vetëm hapi i parë, pasi gazeta ka mësuar se ish-kryeministri Sali Berisha ka plane për të rrethuar Kryeministrinë dhe Parlamentin e Shqipërisë, pasi të ketë terrorizuar zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropianë, të cilët do të jenë prezent në Tiranë më 6 dhjetor në kuadër të samitit BE-Ballkani Perendimor. Mësohet se pasi të kënë provokuar trazira në ambientet ku do mbahet samiti, Berisha do të orientojë mbështetësit e tij të dalin në protestë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku synimi kryesor është rrethimi i selisë së Këshillit të Ministrave dhe marrja e saj me dhunë e madje çuarja e vendit drejt destabilizimit. Po ashtu, një grup militantësh do të urdhërohen dhe drejtohen drejt selisë së Kuvendit të Shqipërisë, ku edhe aty do të tentojnë të hyjnë me dhunë brenda ambienteve, duke i pushtuar. Pra, Berisha synon të provokojnë një grusht shtetit si në vitin 1998. Megjithatë mbetet të shihet se sa do të funksionojë ky plan i ish-kryeministrit Sali Berisha, pasi ndodh që të gjitha këto t’i kthehen atij në bumerang.

Berisha kërcënon: Do hyjmë në Kuvend

Megjithatë zotimin dhe paralajmërimin se populli shqiptar do të hyjë në Kuvendin e Shqipërisë, ish-kryeministri Sali Berisha e bëri edhe pak ditë më parë, teksa ishte duke folur për mediat nga oborri i Parlamentit. “Këtu është bërë situatë e padurueshme dhe ne sot u detyruam për mbrojtjen e tyre të komunikoj me Facebook, por kjo do të jetë e zakonshme në Parlament. Edi Rama mund të marrë çdo përgjigje aty, por ne shkojmë me fjalën. Mund t’i mbyllet goja e të mos guxojë të thotë më një fjalë të tillë por ne zgjedhim që fjala të jetë arena e konfrontimit. A do t’i hymë vezirit brenda? Ato i di populli. Do të japë mesazh. Brenda dy ditëve do të vendoset. Padiskutim do ketë protestë brenda këtij viti. Këtu zbret Europa. Nuk ndërpritet më beteja për votën e lirë. S’na ndalon më asgjë”, deklaroi Berisha.