Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ja pse i intereson Ramës përplasja civile”, anëtari i PD-së del me deklaratë të fortë, zbulon të shkuarën e kryeministrit, flet për lëvizjen e bujshme të Ilir metës për shpërndarjen e Parlamentit

Postuar: 19/06/2019 - 18:18

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Roland Bejko ka folur për shpërndarjen e Parlamentit nga ana e Presidentit por gjithashtu dhe për protestën e 21 qershorit duke treguar se kujt mund t’i adresohet përgjegjësia nëse ushtohet dhunë.

Ai tha:

“Përgjegjësinë e mban vetëm Edi Rama ai është shkaku. Kryeministri i vendit ka për detyrë të sigurojë sigurinë sociale. Qytetarët kur janë në kushte ekstreme kanë të drejtë të përdorin dhe dhunën. Nëse zgjedhjet nuk zhvillohen asgjë nuk ndodhë, sepse vijon po njëlloj puna e këshillëve bashkiak. Miqtë e Edi Ramës tregojnë se ai është i sëmurë, është dhe frikacakë. Ai duhet ta ketë në psikikën e vetë që kur kanë qënë fëmijë. Në moshë të hershme Rama do ketë qenë ndonjë frikacakë,ndoshta në lagjen e tij gjithmonë ka ndihmuar halabakët. Edhe tani atë po bën. Sa i përket kërkesës së Presidentit për të mësuar numrin e saktë të deputetëve në Pralament duhet të them se vetë ai e ka bërë hapin e tij. Tashmë është radha e Kryeministrit Rama për të siguruar qetësinë sociale të vendit.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 12:26

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politikisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi Ramës.

Postuar: 23/07/2019 - 12:20

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrug

Postuar: 23/07/2019 - 12:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dje një mesazh shumë të qartë për të gjithë pushtetarë

Postuar: 23/07/2019 - 11:27

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se procesi

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama në lidhje me paketën anti shpifje për të rishi

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit nuk i del ‘e keqja’ me përkujtimin e 3 vje

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Thellohet akoma dhe më tej skandali me falimentimin e “Veneto Banka”.