Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ja si dilet nga kriza”, Basha tregon 2 kushtet e opozitës dhe lëshon paralajmërimin e rëndë: Zgjidhja do të vijë nga burgu!

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e ‘Bild’ nxorën zbuluar kryeministrin Edi Rama dhe lidhjet e tij me krimin për të vjedhur zgjedhjet.

Basha tha se dy kushtet e opozitës janë largimi i Edi Ramës dhe përballja me drejtësinë e të gjithë atyre që rezultojnë të përfshirë në përgjimet e publikuara nga ‘Bild’.

“Nga kriza ku jemi dilet përmes drejtësisë dhe ndëshkimit të krimit. Zgjidhja do të vijë nga burgu i politikanëve të inkriminuar dhe korruptuar.

Mënyra më e mirë për të përshpejtuar rënien e Edi Ramën është braktisja e tij, braktisni shërbëtorët e tij publikë, braktisni mediat e tij, braktisni oligarkët e tij. Refuzoni Edi Ramën, refuzoni biznesmenët e tij grabitqarë, refuzoni mediat e tij dhe shërbëtorët e tij publikë”, tha Basha.

Sipas Bashës, fundi i Edi Ramës është pranë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 00:05

Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj  është përplasur sërish me gazetaren Klodiana Lala në emisionin Opinion.Gazetarja i kërkoi llogari ministrit për një listë me oficerë të policisë të inkriminuar, ndërsa zoti Ll

Postuar: 11/11/2019 - 23:37

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar se prej kohësh po punohet për ndryshimin e legji

Postuar: 11/11/2019 - 23:10

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj e thotë me bindje të plotë krimi po humbet terren çdo ditë e

Postuar: 11/11/2019 - 22:59

Kryeministri Edi Rama tha se pas marrëveshjes së “Shengenit Ballkanik” në Shqipëri do

Postuar: 11/11/2019 - 22:52

Procesi i përzgjedhjes së anëtarëve është përfshirë nga një debat i ashpër mes palëve politike, p

Postuar: 11/11/2019 - 22:34

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja u shpreh se  senëse dy anëtaret Elsa Toska dhe Fion

Postuar: 11/11/2019 - 22:21

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zbuluar arsyen pse shkoi në Bejrut ditët kur po shpëtohej 11-