Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ja si u ruajt John Kerry sot në Tiranë (FOTO-LAJM)

Ja si u ruajt John Kerry sot në Tiranë (FOTO-LAJM)

Postuar: 14/02/2016 - 20:01

Përveç helikopterit të Forcave Ajrore shqiptare që monitoronte nga ajri, në tokë siguria fizike e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, gjatë vizitës së sotme zyrtare në Tiranë, në një pjesë të gjerë iu besua edhe Gardës së Republikës.
 
Kjo e fundit kishte përzgjedhur efektivët e saj më të mirë, si dhe i kishte pajisur me kostumë të posaçëm, aq sa, po mos t’i njohësh personalisht, mund të të krijohet përshtypja se janë agjentë të CIA-s.
 
Megjithate, spikat edhe nje agjent, i cili mund te kete qene vertet i CIA-s, prane nje fuoristrade te bardhe GMC.
 
Ndërkohë, John Kerry u shoqërua nga dy fouoristrada të blinduara amerikane "General Motors", që sipas të gjitha gjasave, janë në dispozicion të Ambasadës Amerikane në Tiranë.
 
Qentë anti-eksploziv dhe agjentë të shumtë policie shiheshin kudo.
 
 Helikoptere duke patrulluar mbi Rinas dhe Tirane
 
 
Ne Aeroprtin e Rinasit
 
 
Aksi Rinas-Tirane
 
 
"Shqiponja" duke patrulluar ne Tirane
 
 
John Kerry dhe Edi Rama e kalojne ne kembe bulevardin "Deshmoret e Kombit"
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr