BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Politike

‘Jam i lumtur’/ Rama jep lajmin fantastik për fillimin e projektit gjigant, zbulon politikanin e njohur shqiptar që do ndërtojë aeroportin e Vlorës dhe kompaninë fituese: Prej kohësh më ankohet pse nuk investon

‘Jam i lumtur’/ Rama jep lajmin fantastik për fillimin e

Kryeministri i vendit, Edi Rama, dha lajmin e mirë se do të nisë puna për aeroportin e Vlorës dhe do të realizohet nga kompania e politikanit të njohur shqiptar, Behxhet Pacolli.

"MË NË FUND GATI PËR KALENDARIN E PUNËS NË AEROPORTIN E RI NDËRKOMBËTAR TË VLORËS, shpallet kompania fituese", shkruan Rama në rrjetin social.

Gjatë fjalës së tij kryeministri zbuloi më shumë detaje rreth projektit gjigant që pritet të finalizohet.

"Sot kemi fituesin, jam i lumtur se është një kompani e madhe, që ka flamurin shqiptar. Kompania e Behgjet Pacollit, prej kohësh më ankohet që pse nuk lë gjurmë dhe investon në Shqipëri. Duke pasur një partner si ai, kemi nderin ta vëmë para popullit dhe të jemi të cliruar para cdo pengese, dhe me marrëdhënien me kompanitë e huaja", u shpreh ndër të tjera kryeministr.

Më të lexuarat