BREAKING NEWS

“Takoi bashkëpunëtorë në Durrës dhe...”/ Klodiana Lala zbulon lëvizjet e fundit të Vangjush Dakos pak para arrestimit nga SPAK

“Takoi bashkëpunëtorë në Durrës dhe...”/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja e opozitës, kërcënohet Gaz Bardhi: Grupimi paramilitar po hedh në erë PD-në

Thellohet përçarja e opozitës, kërcënohet Gaz Bardhi:
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Tensionet në PD, dy deputetë japin dorëheqjen nga Kryesia

Emrat/ Tensionet në PD, dy deputetë japin dorëheqjen nga Kryesia
x
BREAKING NEWS

SPAK arreston dy zyrtarë brenda Drejtorisë së Burgjeve

SPAK arreston dy zyrtarë brenda Drejtorisë së Burgjeve
x
BREAKING NEWS

Nga ndërtimi i pallatit pa leje në qendër të Durrësit te tenderi me vlerë 22 mln lekë, Klodiana Lala zbardh dosjen e plotë që ‘fundosi’ ish-kryebashkiakun Vangjush Dakon

Nga ndërtimi i pallatit pa leje në qendër të Durrësit
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e deputetëve dhe anëtarëve që votuan pro dhe kundër hapjes së garës për kreun e PD

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e deputetëve dhe
x
BREAKING NEWS

Taulant Balla u paraqit sot në SPAK, zbulohet arsyeja

Taulant Balla u paraqit sot në SPAK, zbulohet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Bashkë me Vangjush Dakon, zbardhen 10 emrat e zyrtarëve që u arrestuan dje nga SPAK

Bashkë me Vangjush Dakon, zbardhen 10 emrat e zyrtarëve që u
x

Politike

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do të përvëlojnë politikën shqiptare: Shumë shpejt do të ketë lëvizje të forta

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do

Gazetari Poli Hoxha tha se së shpejti pritet të ketë zhvillime nga SPAK në politik. Sipas tij, pas këtyre zhvillimeve elektorati do e ketë më të qartë se për kë të votoj.

I ftuar në Euronews Albania ai ka numëruar katër dosje të SPAK të cilat pritet të jenë drejt përfundimit, ku janë të përfshirë emra që momentalisht janë duke bërë fushatë për zgjedhjet e 14 majit duke kërkuar që të votohen.

“Ky proces po zhvillohet në disa rrugë, po zhvillohet sidomos në rrugën penale. Do kemi zhvillime nga SPAK te politika, te korrupsioni. Shumë shpejtë do të jemi më të qartë se për kë duhet të votojmë. SPAK nuk është bërë për politikanë që kanë kryer korrupsion dhe po shijojnë plaçkën, por për fat të keq, për politikanë që nuk ikin nga skena, madje mbajnë politikën peng. Aktualisht ke katër dosje që janë drejt përfundimit dhe janë të nxehta.

Një që është drejt përfundimit është dosja e ish-ministrit të shëndetësisë, Ilir Beqaj, drejt përfundimit është një dosje jashtëzakonisht e nxehtë ku është brenda zotin Meta, zotin Shkëlzen Berisha, ke brenda dhe Edi Ramën, sepse nuk është vetëm privatizimi por edhe gjyqi i famshëm me një dëm rreth 90 milionë euro. Është dosja e inceneratorëve, ku vërtet është ndarë Ahmetaj dhe besoj se shumë shpejt do ketë lëvizje të forta, po edhe këtu ke komplet Kryeministrin dhe komplet lidershipin e rilindjes. Po ti shikosh këta, dhe Erjon Velinë që e ke kandidatë, kandidatin e fierit të Partisë Socialiste,  janë ata që na thërrasin për votim. Kjo është situata në Shqipëri”,-tha gazetari Poli Hoxha.