BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Politike

“Janë lojëra politike që Rama i bën herë pas here”/ Gazetari i njohur zbërthen planin e kryeministrit dhe prapaskenat e rikthimit të Pandeli Majkos: Ky qark është një ‘kala politike’ që Rama synon ta mbajë fort

“Janë lojëra politike që Rama i bën herë pas

Gazetari Denis Dyrnjaja, në një intervistë për Euronews Albania, është shprehur se rikthimi i Pandeli Majkos në Kukës është një gjetje strategjike nga ana e kryeministrit Edi Rama.

Dyrnjaja më tej theksoi se Kukësi është një ‘kala politike’ që Rama synon ta mbajë dhe sipas tij Majko do të ishte një kapital i fortë politik për këtë qark.

“Besoj rikthimi i Majkos në Kukës është një gjetje strategjike për shkak se në atë rrethinë Majko gëzon një lloj popullariteti për shkak të qëndrimit të tij për Kosovën. Ka një lloj ndjeshmërie pozitive. Kukësi është një kala politike që Rama synon ta ketë dhe ta mbajë.

Rama ka kuptuar se duhen marrë masa për  të mos e humbur Bashkinë e Kukësit pasi Gjici duhet t’i ketë pasur të lëkundura kapitelet politike për ta mbajtur Bashkinë. Majko do të ishte një kapital i fortë politik. Duke i dhënë një mundësi Majkos, Rama tregon se nuk është ai që heq xhaketat e vjetra. Janë lojëra politike që Rama i bën herë pas here”- deklaroi gazetari.

Më të lexuarat