BREAKING NEWS

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron holandezët, tifozët bëjnë “namin” në Roterdam, shkatërrojnë dyqane e godina

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron
x
BREAKING NEWS

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi në “Air Albania Stadium”. Ja çfarë po ndodh

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi
x
BREAKING NEWS

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos një rekord special në Evropë, trajneri i parë në histori që …

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos
x
BREAKING NEWS

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot humbjen, e papritur ajo që i ndodhi Klodiana Lalës gjatë transmetimit live

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot
x
BREAKING NEWS

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë në lot gëzimi, i drejtohen tifozerisë, shkruhet me germa te arta emri i …

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë
x
BREAKING NEWS

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në anë të lumit, ja dyshimet e para (Emri)

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në
x
BREAKING NEWS

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/ Roma dhe Mourinho në histori, fitojnë në Tiranë trofeun e parë europian

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/
x
BREAKING NEWS

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet
x

Politike

“Je i përshtatshëm për qelitë e Shqipërisë dhe SHBA-së”, Berisha shpërthen ndaj Bashës dhe zbulon bisedën me të: Tregoi Lul shqiptarëve si të mbrojti Rama për pastrimin e parave

“Je i përshtatshëm për qelitë e Shqipërisë

Sali Berisha nuk është përmbajtur as në Foltoren e fundit të zhvilluar në Kurbin kundër “djalit të tij politik”, Lulzim Bashës.

Berisha rikujtoi dy çështjet për të cilat ai ka folur pothuajse në çdo Foltore: dosja Muzin, ku akuzon Bashën për pastrim parash dhe Toyota Yaris, ku e akuzon se ka futur në xhep bashkë me Taulant Ballën miliona euro.

Për këtë Berisha shpërtheu duke thënë se “duhet futur në burg, je i përshtatshëm për qelitë e Shqipërisë dhe SHBA-së, por ka shpëtuar se e ka mbrojtur Rama”.

“Me urdhër të Ramës, prokurori dosjen Muzin, ku Basha akuzohet për larje parash nuk e çoi në Gjykatën e Lartë dhe pushoi çështjen. Tregoi pak Lul shqiptarëve kush ta bëri këtë nder? Pse ta bëri Rama këtë nder.

Po kaq i përfshirë je dhe në dosjen e Toyota Yaris me 5 mln euro. Dhe i thashë nga e more vesh këtë, më tha më mori në telefon një kamerier nga një restorant i huaj,” tha Berisha.