BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Politike

“Je kryeministri më i pafat i Shqipërisë”, Rama i përgjigjet Mustafa Nanos: Gjyshja ime thoshte se...

“Je kryeministri më i pafat i Shqipërisë”, Rama i

Moderatori Mustafa Nano tha se Edi Rama është kryeministri më i pafat i Shqipërisë, pasi pas tërmetit Shqipërinë e goditi rëndë koronavirusi.

Rama iu përgjigj:

“Gjyshja ime thoshte zoti zgjedh shpatullat mbi të cilat vë gjërat e rënda. Është një situatë e jashtëzakonshme, kur hap sytë në mëngjes më kujtohet ajo fjala e Lindon Johnson, kur iu desh të dalë para popullit amerikan për të dhënë lajmin e kobshëm të vrasjes së John Kenedi. Mirëpo kjo është një barrë që duhet mbajtur dhe do e mbash deri në fund”.