BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Politike

“Jemi në kushte anormale”/ Roland Bejko zbardh prapaskenat: Ja pse u tërhoqën një pjesë e kandidatëve

“Jemi në kushte anormale”/ Roland Bejko zbardh prapaskenat: Ja

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko thotë se kjo forcë politike i ka nxjerrë kandidatë e saj për kryebashkiakë, në kushte anormale, për shkak edhe të përplasjeve të brendshme, me grupimin e ish kryeministrit Sali Berisha.

Në një intervistë televizive, Bejko u shpreh se një pjesë e kandidatëve të PD-së janëm intimiduar dhe janë tërhequr nga gara.

Ndër të tjera, Bejko nënvizoi se pjesa tjetër e kandidatëve, është përzgjedhur në paqartësi, pasi situatat kanë qenë shumë të paqarta.

“Kandidatët janë nxjerrë në kushte anormale, një pjesë e mirë e kandidatëve tanë janë intimiduar dhe janë larguar, janë tërhequr. Pjesa tjetër janë vendosur në paqartësi, se situatat kanë qenë shumë të paqarta. Nuk kam listë emrash këtu dhe nuk jam i autorizuar. Parimisht ka ndodhur kjo gjë. Siç më ka ndodhur edhe mua në qarkun tim, që disa kandidatë janë nisur dhe të tjerë janë përfunduar”, theksoi ai.

Më të lexuarat