BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Politike

“Jemi në prag të një konflikti” anëtari i FRPD-së shpjegon peticionin që kanë bërë për përjashtimi e Sali Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë

“Jemi në prag të një konflikti” anëtari i

Gjatë ditës së sotme, Kryesia e FRPD i ka dërguar një kërkesë Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi dhe kreut te Këshillit Kombëtar për thirrjen e një referendumi pas përjashtimit të Sali Berishës nga grupi parlamentar.

Në lidhje me këtë lëvizje ka folur edhe anëtari i FRPD-së, Xhuliano Guçe, i cili paralajmëron se janë para një konflikti brenda strukturave në lidhje me përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha.

“Hapat do të diskutohen në një mbledhje të ardhshme. Do të mbajmë një sqarim kundër këtij vendimi që në gjykimin tonë nuk është i duhuri. Do të marrim mendimin e të gjithë anëtarëve sepse bëhet fjalë për liderin historik. Jemi në prag të një konflikti mes anëtarëve dhe strukturave. Peticioni i drejtohet strukturave. Jemi në pritje të një përgjigjeje nga Bardhi, besojmë që të do të jetë pozitivë. 3/4 e anëtarëve e kanë firmosur, përfshirë sekretarin e Përgjithshëm. Anëtarët duhet ta ndajmë nëse është apo jo vendimi i duhur. Këlliçi është deputet dhe përfaqëson unin e vet, ne flasim si strukturë. Kemi një detyrim kundrejt anëtarëve tanë.”, shprehet Xhuliano Guçe.

“Jemi në prag të një konflikti” anëtari i

Më të lexuarat