Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Jemi të vendosur”/ Gazmend Bardhi i tregon medias së huaj strategjinë e opozitës për zgjedhjet e 30 qershorit. Spiropali nxjerr në skenë një tjetër plan

Postuar: 24/05/2019 - 12:59

Në vendin tonë situata politike është e nxehtë dhe palët akoma nuk kanë rënë në dakordësi për tu ulur në bisedime dhe për t'i dhënë fund krizës dhe përplasjes politike.
 
Kjo përplasje si shprehje e krizës politike në Shqipëri është shtrirë edhe në valët e rrjetit ndërkombëtar Al Jazeera. Në një artikull me autor gazetarin holandez Vincent Triest, Gazmend Bardhi, sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike dhe Elisa Spiropali, ministre e Shtetit kanë ballafaquar edhe njëherë pikëpamjet e tyre të kundërta.
 
Sipas Bardhit: Ne po punojmë me me zyrtarët lokalë të partisë sonë për të krijuar struktura të zgjedhjeve vendore që do të veprojnë në çdo qendër votimi dhe do ta bëjnë të pamundur organizimin e zgjedhjeve farsë. Jemi të vendosur.
 
Spiropali ka tjetër plan: Zgjedhjet do të ndodhin në qershor. Ne jemi të vedosur për të siguruar ligjin dhe rendin dhe për t’u ofruar shqiptarëve të drejtën e tyre kushtetuese për të votuar lirisht.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:37

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe ndoqën nga afër situatën në terren në zonën e Kasharit, ku është raportuar për disa familje të prekura nga lëkundjet e fuqishme të tërm

Postuar: 22/09/2019 - 18:30

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësi

Postuar: 22/09/2019 - 18:15

Zv/ kryeministri Erjon Braçe premtoi se ditën e mërkurë qeveria do të miratojë një VKM e cila p

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë